szukaj:
Menu główne
Strona główna
Forum
Wiadomości
Artykuły
Galeria
Kontakt
Linkownia
ŁOWISKO PATRONACKIE
Regulamin
Mapa łowiska
K M "Dolina Łeby"
Odtworzenie tarlisk
Troć Łeby - zawody
Tarło troci - filmy
Informacje
Opłaty 2012
Informator wód
Znakowane ryby
Turystyka wędkarska
Polecamy:
Muszkarskie Święto - Robert Tracz
AIRFLO – My już wiemy!
Z muchówką na troć - Technika. część 2
Z muchówką na troć – Sprzęt. cz...
Rzeka Łeba – rozpoczęcie sezonu...
Troć Łeby 2008 - relacja z zawodów
Black Ranger bez tajemnic
Rzeka Lagan - Szwecja
\"Troć Łeby 2009\"- relacja z imprezy
Trociowa Łeba
Wiadomości:
Troć Łeby 2014 \"no kill\" - RELACJA...
Troć Łeby 2014 \"no kill\" - ZAPROZENIE...
Troć Łeby 2013
Zawody Muchowe Troć Łeby 2013 - nagroda główna MG ...
Tarło przyżyciowe troci wędrownej nad Łebą...
Ankieta
Moja ulubiona metoda połowu to:
Sztuczna mucha
Spinning
Spławik
Trolling

[wyniki | ankiety]
Troć Łeby 2013 - 2013-01-16 02:09:49

99 zawodników z całego kraju uczestniczyło w X jubileuszowej edycji Ogólnopolskich Zawodów w Wędkarstwie Muchowym „Troć Łeby 2013”, zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby i Klub Muchowy „Dolina Łeby” pod patronatem medialnym magazynu „Wędkarski Świat”.

Była to szczególna edycja zawodów, bo oprócz okrągłej rocznicy po raz pierwszy zorganizowaliśmy zawody całkowicie w formule „no kill”, choć należy zaznaczyć, że już poprzednie dwie imprezy dopuszczały taką opcję. Taka formuła zawodów wychodzi naprzeciw wartościom promowanym przez Towarzystwo i jest kontynuacją takich pomysłów jak przyżyciowe tarło troci współorganizowane w Słowińskim Parku Narodowym.

Baza zawodów, rozegranych w dniach 5-6.01.2013r. na rzece Łebie, znajdowała się w Pałacu pod Bocianim Gniazdem w Runowie. Inaugurację uświetniło swoją obecnością wielu zaproszonych gości, m.in. burmistrz Lęborka Witold Namyślak, który dokonał uroczystego otwarcia imprezy, Przewodniczący Rady Miasta Lęborka Pan Adam Stenka, prezes koła PZW Lębork-Miasto Mariusz Szczepaniak, Przedstawiciel S.C. Młyn Zamkowy Pan Ryszard Nosko, prezesi Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby Zygmunt Lisiecki i Marian Ślęzak oraz nasz ulubiony certyfikowany instruktor rzutów muchowych FFF CCI Michał Dużyński.

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

SPONSORZY:

MG ANGLING INTERNATIONAL

PRACOWNIA WĘDKARSKA WWW.FISHINGROD.PL

 


SALMO ADVENTURES


ZARZĄD OKRĘGU PZW W SŁUPSKU

BURMISTRZ MIASTA LĘBORKA

STAROSTWO POWIATOWE W LĘBORKU

FARM FRITES POLAND S.A.

SKLEP WĘDKARSKI REKSIO W LĘBORKU

SKLEP WĘDKARSKI TROTKA W LĘBORKU

SKLEP WĘDKARSKI RED W WEJHEROWIE

SAT- TADEUSZ ŚLĘZAK

WĘDKARSKI ŚWIAT-PATRONAT MEDIALNY

DRUKARNIA SIL-VEG-DRUK

JAXON- ANDRZEJ PODESZWA


VISION POLSKA

WWW.FLYHOUSE.PL

ROBERT TRACZ

JAKUB CHRUSZCZEWSKI

PZW KOŁO LĘBORK MIASTO

SPOMEL LĘBORK

PIEKARNIA DARZNIK

WWW.RUNOWO.PL

MAREK MACIŃSKI

DRAGON

STOR ZAKŁAD POLIGRAFICZNY

RZEŹBA I MALARSTWO ARTYSTYCZNE „OCZKO” JAN MALECKI

WWW.DAMISKLEP.PL

Po drugiej turze zawodów laureaci zostali ostatecznie sklasyfikowani w następującej kolejności:

1. Grzegorz Krause (Poznań) 557,4 pkt [57,4 cm]
2. Maciej Stawski (Bydgoszcz) 543,3 pkt [43,3 cm]
3. Mariusz Wysocki (Lębork - Mosty) 541,8 pkt [41,8 cm]

Od tego roku organizujemy zawody tylko w formule „no kill”. Podstawą do uznania zgłoszenia było w tym przypadku dostarczenie do bazy w Runowie co najmniej dwóch zdjęć całej ryby wykonanych aparatem cyfrowym na tle specjalnej miarki wydanej przez organizatorów zawodów.

 Zwycięzcy oprócz rzeźb troci ufundowanych przez Burmistrza Miasta Lębork, Starostę Lęborskiego, firmę Farm Frites Poland S.A. oraz Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Łeby otrzymali niezliczoną ilość nagród rzeczowych w tym min. za pierwsze miejsce i równocześnie największą rybę zawodów Grzegorz Krause otrzymał dwuręczną wędkę muchową Airflo Delta Classic Salmon 13' 8/9 ufundowaną przez firmę MG Angling International. Dodatkową nagrodą główną ufundowaną przez firmę Salmo Adventures była butelka 18-letniej Whiskey Jameson – szczerze zazdrościmy ;).

Na zakończenie imprezy nie lada emocje wywołało losowanie dwuręcznej wędki wykonanej przez Sergiusza Kasprzyka z pracowni wędkarskiej FISHING ROD. Oglądaliśmy wędkę przed losowaniem i bardzo przypadła nam do gustu. Jakość, wykonanie, użyte materiały pozwalają powiedzieć jedno. Sergiusz – świetna robota.

Tradycyjnie już, uhonorowano też najmłodszych uczestników zawodów drobnymi upominkami. Stylowe pudełko na muchy przygotował Marek Maciński.

Nagrodę pocieszenia za złowienie przepięknego pstrąga potokowego długości 55cm otrzymał Marian Droszcz z Trzcianki. Piękną grafiką autorstwa Roberta Tracza, będzie się mógł za to pochwalić Grzegorz Krause, laureat jubileuszowej edycji.

  Zawody to także okazja do wręczenia wyróżnień. W tym roku przyznaliśmy je Burmistrzowi Miasta Lęborka Panu Witoldowi Namyślakowi, za wspaniałą współpracę w zakresie podnoszenia walorów ekologicznych Pradoliny Łeby,  Zarządowi S.C. Młyn Zamkowy reprezentowanemu przez Pana Ryszarda Nosko za wybudowanie przepławki przy MEW w Lęborku oraz naszym dwóm przesympatycznym przyjaciołom Tomaszowi Bogdanowiczowi i Sergiuszowi Kasprzykowi z Pracowni Wędkarskiej Fishing Rod za wieloletnią pomoc w organizacji Zawodów. Serdecznie dziękujemy!

 

 Podczas zawodów firma Vision Polska zaprezentowała materiały muchowe marki FD (Fly-fishing Department). Ponieważ nasze zawody są zawodami trociowymi, FD pokazło głównie systemy do konstruowania profesjonalnych much tubowych. Wszystkie elementy zostały tak opracowane, by pasowały do siebie na kształt jakby "układanki" z której można wykonywać najrozmaitsze muchy tubowe. Służą one głównie do połowu łososi i troci, ale z powodzeniem możemy na nich konstruować przynęty do połowu wszelkich ryb drapieżnych takich jak: pstrągi, szczupaki, sandacze, bolenie, sumy czy głowacice. Dzięki systemowi miękkich (bezpieczny hol) i odpornych na mrozy plastikowych rurek, oraz elementów metalowych (rurki, korpusy, conehedy) możemy konstruować muchy od bardzo lekkich do średnio i mocno dociążonych. Wszystkie materiały także te do konstruowania już samych much znajdziecie na stronie:

www.hurch.pl

 


F O T O R E L A C J A


Za wspaniałą współpracę przy podnoszeniu walorów ekologicznych pradoliny Łeby wyróżniliśmy Burmistrza Lęborka Pana Witolda Namyślaka.

Wyróżnienie otrzymał także Zarząd S.C. Młyn Zamkowy, za wybudowanie przepławki przy MEW w Lęborku, rzeźbę troci odebrał Pan Ryszard Nosko.

W tym roku wyróżniliśmy osoby zaangażowane w organizowanie Troci Łeby. Pamiątkowe płaskorzeźby otrzymali Sergiusz Kasprzyk z Pracowni Wędkarskiej Fishing Rod...


...oraz Tomasz Bogdanowicz, uczestnik wszystkich dziesięciu edycji - GRATULACJE!

Laureatem X Edycji Troci Łeby i zdobywcą głównej nagrody - wędki Airflo Delta Classic Salmon 13' 8/9 ufundowanej przez firmę MG Angling International został Grzegorz Krause z Poznania, łowiąc troć długości 57,4cm. Nagrodę wręcza Prezes TPRŁ Marcin Kostuch.

Dodatkową nagrodą główną ufundowaną przez firmę Salmo Adventures była butelka 18-letniej Whiskey Jameson wraz z pakietem bezpłatnego przewodnictwa po łowiskach Irlandii w towarzystwie Marcina "Bigosa" Sułkowskiego.

Stylową grafikę ufundował Robert Tracz.

Ryba laureata sfotografowana na tle specjalnej miarki. po sesji zdjęciowej bezpiecznie wróciła do wody.

Drugie miejsce przypadło Maciejowi Stawskiemu, statuetkę wręcza Prezes TPRŁ Marian Ślęzak.

Ryba Macieja Stawskiego, srebrniaczek troci długości 43,3 cm.

Honor lęborskich muszkarzy uratował Mariusz Wysocki, na zdjęciu od lewej obok Prezesa TPRŁ Andrzeja Adamiaka i Grzegorza Krause.

Rzeźbę troci, nagrodę za zajęcie 3 miejsca wręcza Prezes ZO PZW w Słupsku Pan Teodor Rudnik.

Ten srebrniaczek długości 41,8 cm pomógł Mariuszowi zająć 3 miejsce.

Sergiusz Kasprzyk z Pracowni Wędkarskiej Fishing Rod ufundował wspaniałą dwuręczną wędkę, która została rozlosowana wśród uczestników zawodów. Losowanie trzymało w napięciu bardziej niż hol troci. Na zdjęciu od lewej Sergiusz Kasprzyk i największy farciarz imprezy - Igor Kowalczuk.

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika imprezy Iwo Czapiewskiego wręcza Marek Maciński.

Marian Droszcz, wyróżniony nagrodą pocieszenia za złowienie pięknego pstrąga potokowego, ostrożnie zwraca rybie wolność.

Tablica z laureatami poprzednich edycji zawodów.

Jak co roku Tomasz Bogdanowicz, Marcin Gregorek i Kuba Chruszczewski zorganizowali konkurs na najlepszą muchę. Kapituła konkursu wyróżniła prace: Tomasza Cygana, Tomasza Kubisty, Piotra Podlipnego i Iwo Czapiewskiego.

W kuluarach "Troci Łeby" można zapoznać się z produktami oferowanymi przez naszych sponsorów, począwszy od butów, kołowrotków, linek muchowych...

...wędek, spodniobutów..

...wysokiej jakości noży ze stali damasceńskiej Krzysztofa "KROKO" Siodły...

... na przepięknych rzeźbach autorstwa Pana Jana Maleckiego skończywszy.

Michał Dużyński FFF CCI Instruktor podczas bezpłatnej lekcji rzutów muchowych.

Lekcje z Michałem to na prawdę dobrze spożytkowany czas, na zdjęciu podczas zajęć na zewnątrz.

Porzucamy muchówką przy kominku? Czemu nie!

Zobacz, zbiera! :)

Tradycyjnie postanowiliśmy zaskoczyć uczestników niespodzianką kulinarną...

Wiemy, wiemy, tym razem też nie daliście się zaskoczyć. :)

A teraz Ci, którzy tworzą wspaniałą atmosferę "Troci Łeby" - uczestnicy. Dziękujemy!

 

ZAPRASZAMY ZA ROK!!!!!

 

 

 

 

Przekaż 1 % swojego podatku
Na forum...
Zdjęcia z galerii
dsc00034.jpg    
Przyjaciele
Pokoje
Pogoda
Prognoza dla regionów Polski
Kliknij na mapce.
Na stronie jest
osób online: 1
 
© 2024 DOLINA ŁEBY. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

powered by jPORTAL 2 & UserPatch