szukaj:
Menu główne
Strona główna
Forum
Wiadomości
Artykuły
Galeria
Kontakt
Linkownia
ŁOWISKO PATRONACKIE
Regulamin
Mapa łowiska
K M "Dolina Łeby"
Odtworzenie tarlisk
Troć Łeby - zawody
Tarło troci - filmy
Informacje
Opłaty 2012
Informator wód
Znakowane ryby
Turystyka wędkarska
Polecamy:
Muszkarskie Święto - Robert Tracz
AIRFLO – My już wiemy!
Z muchówką na troć - Technika. część 2
Z muchówką na troć – Sprzęt. cz...
Rzeka Łeba – rozpoczęcie sezonu...
Troć Łeby 2008 - relacja z zawodów
Black Ranger bez tajemnic
Rzeka Lagan - Szwecja
\"Troć Łeby 2009\"- relacja z imprezy
Trociowa Łeba
Wiadomości:
Troć Łeby 2014 \"no kill\" - RELACJA...
Troć Łeby 2014 \"no kill\" - ZAPROZENIE...
Troć Łeby 2013
Zawody Muchowe Troć Łeby 2013 - nagroda główna MG ...
Tarło przyżyciowe troci wędrownej nad Łebą...
Ankieta
Moja ulubiona metoda połowu to:
Sztuczna mucha
Spinning
Spławik
Trolling

[wyniki | ankiety]
„Błękit rzeki dobrem krainy”- II wielka akcja sprzątania Łeby - 2009-04-25 22:07:07
Pod tytułowym hasłem odbyła się w dniu 25.04 druga już, zainicjowana przez LOT „Ziemia Lęborska”, akcja powszechnego sprzątania rzeki Łeby. Objęła ona rzekę w jej biegu od podlęborskiej wsi Mosty do ujścia do jez. Łebsko.


Pod tytułowym hasłem odbyła się w dniu 25.04 druga już, zainicjowana przez LOT „Ziemia Lęborska”, akcja powszechnego sprzątania rzeki Łeby. Objęła ona rzekę w jej biegu od podlęborskiej wsi Mosty do ujścia do jez. Łebsko.
Na odcinku I, który przypadł gminie Miasto Lębork- od mostu drogowego w Mostach do ujścia Kisewy rzekę posprzątał Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku.

Na odcinku II od ujścia Kisewy do jazu w Chocielewku pracowali:
- 10 osobowa ekipa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku kierowana prze kpt. Bogdana Madeja- dowódcę JRG w Lęborku i aspiranta Tomasza Lorocha- zastępcę dowódcy JRG, wyposażona w 2 samochody terenowe. Dzięki wyciągarce zamontowanej na terenowym Nissanie ekipa ta wydobyła z koryta rzeki m.in. kompletne koło od TIRa.
- 16 osobowy zespół uczniów Państwowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku, kierowany przez nauczycieli Roberta Sieńka i Macieja Kozłowskiego
- wędkarze Koła PZW Marzenie ze Zdrzewna (z siedzibą w Łebieniu)
- wędkarze Koła PZW Lębork-Miasto i Koła PZW przy Cechu Rzemiosł Różnych w Lęborku - ekipa OSP Lębork (prezes Gerard Pawski, kierujący grupą Zenon Gudzio) - członkowie Klubu Muchowego „Dolina Łeby” i Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby, wspierani przez pracowników Gospodarstwa Rybackiego Anny i Waldemara Nowickich, wyposażonych w ciągnik z przyczepą
Na odcinku III od jazu w Chocielewku do m. Gęś, który przypadł Gminie Nowa Wieś Lęborska, pracowało siedem jednostek OSP z gminy Nowa Wieś Lęborska podległych komendantowi gminnemu Leszkowi Kilanowskiemu: - OSP Nowa Wieś Lęborska
– prezes Mirosław Elwart - OSP Leśnice
– prezes Tadeusz Cieszkowski, naczelnik Mirosław Halastra
- OSP Chocielewko – prezes Jerzy Downar-Zapolski
- OSP Redkowice – prezes Leszek Wołosiuk
- OSP Krępa Kaszubska – prezes Tomasz Mielewczyk
- OSP Pogorszewo – prezes Andrzej Florczyk
- OSP Tawęcino – prezes Kazimierz Sadło
Na odcinku IV (od m. Gęś do ujścia Charbrowskiej Strugi), przydzielonym Gminie Wicko i V (od ujścia Charbrowskiej Strugi do jez. Łebsko) przydzielonym Gminie Miasto Łeba pracowały jednostki OSP z gminy Wicko podległe komendantowi gminnemu Ryszardowi Packowi:
- OSP Wicko – prezes Czesław Kulpa
- OSP Wrzeście – prezes Zofia Gabrukiewicz
- OSP Łebieniec – prezes Tadeusz Bienias
- OSP Strzeszewo – prezes Dietrich Rosanowski oraz jednostka OSP z Łeby (prezes Ryszard Kostuch, komendant Krzysztof Karapuda).

Udział jednostek OSP w akcji koordynował Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Marian Borek. Urzędy miejskie i gminne oraz firma Remondis zapewniły worki na śmieci- ta ostatnia firma zapewniła również kontenery na śmieci na odcinku II. Przedsiębiorstwo Składowania i Przerobu Odpadów w Czarnówku nieodpłatnie przyjmowało śmieci.

Na zakończenia, podobnie jak w roku ubiegłym, zorganizowano w Krępie Kaszubskiej ognisko z poczęstunkiem zapewnionym przez Starostwo Powiatowe i Koło Gospodyń Wiejskich w Krępie. Pamiątkowe dyplomy „za wykonanie 180% normy” wręczył starosta lęborski Ryszard Wenta.

Akcja powiodła się dzięki szerokiemu udziałowi i zaangażowaniu jednostek OSP, PSP, wędkarzy z kół PZW, młodzieży PCE, KM „Dolina Łeby”, TPRŁ, MZGK w Lęborku, gmin nadłebskich oraz ochotników, a także wsparciu ze strony władz samorządowych, firmy Remondis, Przedsiębiorstwa Składowania i Przerobu Odpadów w Czarnówku oraz właścicieli i pracowników Gospodarstwa Rybackiego Anny i Waldemara Nowickich. Moralnego wsparcia organizatorom poprzez symboliczny udział w sprzątaniu na odcinku II udzielili: poseł na Sejm RP Witold Namyślak, burmistrz Lęborka Włodzimierz Klata i wicestarosta lęborski Wiktor Tyburski. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu akcji.






































tekst Zygmunt Lisiecki
zdjęcia Kamil Lisiecki
Przekaż 1 % swojego podatku
Na forum...
Zdjęcia z galerii
img_2538.jpg    
Przyjaciele








Pokoje
Pogoda
Prognoza dla regionów Polski
Kliknij na mapce.
Na stronie jest
osób online: 9
 
© 2024 DOLINA ŁEBY. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 

powered by jPORTAL 2 & UserPatch