Powrót na stronę główną Powrót na strone główną
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odliczanie do początku sezonu...
Autor Wiadomość
mkfly 
Administrator
KM Dolina Łeby


Wiek: 40
Piwa: 6/2
Skąd: Lębork
Wysłany: 2007-12-15, 23:30   Odliczanie do początku sezonu...

No to zostało nam 16 dni i kilka godzin do rozpoczęcia sezonu. Każy dzień będzie nas przybliżał do emocji i wspaniałych spotkań nad rzeką. Sam już nie mogę się doczekać.
Sylwestra tradycyjnie juz spędzę przy imadle i butelce szampana, a pierwszego spotkanie z przyjaciółmi nad wodą ehh..
No dobra to rozpoczynamy odliczanie chłopaki :!: :!:

16...
_________________
Dolina Łeby-Klub Muchowy "Dolina Łeby"

1% podatku dla Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby

A rod you`d give your non-casting arm for
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Tomaszb 

Wiek: 33
Skąd: Lębork
Wysłany: 2007-12-16, 11:43   

Mam pytanie, czytałem na innym forum, że o 15 grudnia podobno można na Łupawie łowić już trocie. Czy jest to prawda?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Maciek.Ś 

Wiek: 30
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-12-16, 11:58   

Już za chwileczke już za momęcik :mrgreen: Już sie doczekać niemogę...Pewnie jak każdy z nas 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Kacper 
Lubię to co robię!


Wiek: 31
Skąd: Lębork
Wysłany: 2007-12-16, 13:13   

Już, za kilka dni...

Tak, jeszcze trochę i zacznie się nowy sezon. Troci na tarliskach już nie wiele przygotowują się do uczty. Oj będzie się działo, będzie...

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mkfly 
Administrator
KM Dolina Łeby


Wiek: 40
Piwa: 6/2
Skąd: Lębork
Wysłany: 2007-12-16, 14:30   

Tomaszb napisał/a:
Mam pytanie, czytałem na innym forum, że o 15 grudnia podobno można na Łupawie łowić już trocie. Czy jest to prawda?


Odpowiadam jest to nieprawda - na Łupawie tak jak na wszystkich rzekach obowiązuje okres ochronny troci wędrownej, który kończy się 31 grudnia :!: :!: :!: :!: :!:
_________________
Dolina Łeby-Klub Muchowy "Dolina Łeby"

1% podatku dla Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby

A rod you`d give your non-casting arm for
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
soltys 
KM Dolina Łeby


Wiek: 37
Skąd: znad Łupawy
Wysłany: 2007-12-16, 16:37   

Szykuj sie Marcin, ja juz sie nie moge doczekac!!!

pozdro
_________________
Dolina Łeby
www.muszkarstwo.pl
www.flytiers.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mkfly 
Administrator
KM Dolina Łeby


Wiek: 40
Piwa: 6/2
Skąd: Lębork
Wysłany: 2007-12-16, 23:04   

Myślisz, że ja mogę...?


Pozostało kilka godzin i dni:


15...
_________________
Dolina Łeby-Klub Muchowy "Dolina Łeby"

1% podatku dla Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby

A rod you`d give your non-casting arm for
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Maciek.Ś 

Wiek: 30
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-12-17, 11:48   

Już tylko 15 dni i czas na łowienie 8-) A ja właśnie naprawiłem sobie kijek i pewnie wyrusze na troć :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
naczelny 
IRLANDIA


Wiek: 43
Piwa: 2/2
Skąd: ŁECZYCE
Wysłany: 2007-12-17, 13:52   

Fajnie macie ja tez wyruszam ale w droge powrotna na zielona wyspe i nie bedzie mi dane otwarcie sezonu a szkoda :-(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Maciek.Ś 

Wiek: 30
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-12-17, 15:16   

Ale pociesz sie Krzysiek,że od marca bedziesz mieć łowienie....I to jakie ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bekman 

Wiek: 51
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2007-12-17, 17:46   

To jak Sołtys, spotykamy się trzeciego stycznia nad Słupią?. Jestem w fazie kręcenia jak wściekły much Trociowych. Większość much zrobiłem bez obciążenia i teraz się zastanawiam czy w pierwszym dniu ich wszystkich nie urwę ponieważ będą pływać grotem do dołu. Sołtys dorobić kilka much konstukcyjnie tak by pływały grotem do góry. Jeszcze jedno pytanie, jak się sprawdza kolor niebieski na Trocie. Macie jakieś spostrzeżenia, warto robić w tym kolorze muchy czy raczej nastawić się na standardowy pomarańczowy i czerony kolor.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
naczelny 
IRLANDIA


Wiek: 43
Piwa: 2/2
Skąd: ŁECZYCE
Wysłany: 2007-12-17, 19:46   

Witaj na poczatku sezonu zaczołbym od standardowych kolorow ,choc niebieski jest niezłym kolorkiem mozesz uzyc go jako dodatku ,osobiscie uzywam niebieskiego od połowy marca srebrniaki lubia ten kolor .Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
soltys 
KM Dolina Łeby


Wiek: 37
Skąd: znad Łupawy
Wysłany: 2007-12-17, 19:50   

hej,
po pierwsze, 3 stycznia mam juz normalnie zajecia na WPia Umk w Toruniu, więc ta data jest niestety mało prawdopodbna, pozostaje 1 i 2 stycznia, pozniej mam sesję, więc trochę wolnego czasu bd miał w lutym.

co do much, pisałem to juz wielokrotnie ze na początek sezonu dobre są wszelkiej masci zonkery o kolorach białym, szarym, srebrnym, złotym, i wszelkiej masci oczojeby. najlepiej chyba sprawdza sie mieszanka kolorów biały plus pomarancz, lub srebro plus pomarancz, złoty plus czerwony, złoty plus szary itd itd... nie wiem czy jest sens wykonywac muchy z grotem do góry, zaczepy są i owszem ale zdarzyło mi się przy najgorszym dniu urwac maksymalnie 4-5much i to juz był rekord wynikający raczej z nieuwagi i delikatnie rzecz ujmując słabej dyspozycji:P oczywiscie mozesz kilka takich muszek wykonac, czemu nie:)

co do koloru niebieskiego, to jego skutecznosc jest dosc watpliwa, a wynika to z tego ze prawie nikt na muchy tego koloru nie łowi, wszyscy nastawiaja sie na oczojebne wynalazki bądź też barwy naturalne. Watpliwa jest wogole kwestia czy kolor ma tak na prawde kluczowe znaczenie i wplywa w znaczacym stopniu na ilosc bran, na plus much jaskrawych przemawia m.in fakt ze sa dobrze widoczne w zmaconej wodzie, a ciemniejszych ze fajne wygladaja na nizowkach. Genaeralnie wydaje mi sie jednak ze mucha powinna spelniac 3 warunki- PODOBAC Ci się, ladnie pracowac i byc dobrze podaną. Sukces wg mnie nalezy upatrywac nie w kolorach much ale przede wszystkim w dobrym jej podaniu i umiejtenym prowadzeniu. to conajmniej polowa sukcesu. jesli dolozymy do tego samozaprcie i wiare we wlasny wabik to do troci nie jest nam juz tak daleko...

pozdrawiam

soltys

ps. poczytaj sobie na tej stronce artykuly z trocia w tle, poogladaj galerie muszek, bedzei CI pomocna, jak chcesz odezwij sie na gadu, sluze pomoca, 7182393

z mroznego torunia

soltys
_________________
Dolina Łeby
www.muszkarstwo.pl
www.flytiers.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bekman 

Wiek: 51
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2007-12-17, 20:07   

Naczelny jak w większości robisz swoje muchy na trocie. Hakiem do dołu czy do góry. Pytam o to bo Troci należy szukać blisko dna i tak się zastanawiam jak bardzo uszczuplę sobie pudełko bo większość much mam standardowo hakiem do dołu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mkfly 
Administrator
KM Dolina Łeby


Wiek: 40
Piwa: 6/2
Skąd: Lębork
Wysłany: 2007-12-17, 21:30   

Hak do dołu i koniec, zerwiesz - zakładasz nową i tu rada, rób muchy proste i bez kombinacji!!! Ja muchę trociową robię w kilka minut, biorę dosłownie kilka w kieszeń i idę na ryby. Zaczepię to rwę i zakładam nową, tyle. Hak w dół, nie kombinuj bo wrócisz do domu o kiju. Poczytaj artykuły o łowieniu troci na tej stronie i po prostu zrób to o czym tam piszą. Drugiej ameryki nie szukaj, bo jej nie znajdziesz.

Pozdro i powodzenia, jak czegoś nie wiesz lub nie rozumiesz to zapytaj. I napisz czym dysponujesz - sprzęt.
_________________
Dolina Łeby-Klub Muchowy "Dolina Łeby"

1% podatku dla Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby

A rod you`d give your non-casting arm for
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group