Powrót na stronę główną Powrót na strone główną
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Streamery
Autor Wiadomość
greenlife 

Wiek: 34
Piwa: 1/2
Skąd: Lębork
Wysłany: 2007-11-23, 21:48   Streamery

Czasu coraz mniej, wiec trzeba bylo sie ruszyc :-P
Narazie jakies pierwsze zonkery pozniej dorzuce jakies inne i moze jakies tubowe 8-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mkfly 
Administrator
KM Dolina Łeby


Wiek: 40
Piwa: 6/2
Skąd: Lębork
Wysłany: 2007-11-24, 13:08   

Witam,

Przede wszystkim dzięki za post.
Brawo za to, że postanowiłeś zacząć łowić trocie na muchę to duże wyzwanie i mam nadzieję, że szybko się nie poddasz. Gwarantuję Ci że po złowieniu pierwszej rybki na muchę będziesz "skończony" i podobnie jak ja dostaniesz trociowo - muchowego świra. Życzę Ci tego, bo to wspaniały stan 8-) .

Pozwól, że dam Ci kilka dobrych rad, które pozwolą Ci zbudować muchę skuteczną przy połowie troci.

1. Podstawowa sprawa - zmień haki! Najlepiej na gamakatsu takie jak masz przy 3 muszce, można je kupić w Wejherowie po 8 zł / 20 szt. Tylko markowe haki są gwarancją sukcesu. Tutaj nie ma miejsca na błędy.

2. Oczy. widzę że robisz na górze. Nie jest to błąd, ale zakręć kilka much bez obciążenia, w tym roku wszystkie trocie złowiłem na muszki bez oczu. W żadnym wypadku nie dociążaj tłowia.

3. Postaraj się robić muchy niezbyt "tłuste". Coś na wzór muszki nr 2, tylko dałeś trochę za długą sierść na główce. I dodaj trochę "błyskotek" np. crystal flash albo mylar.

4. Na początku roku trzymaj się jasnych tonacji, (szare, białe, siwe) później w lutym - marcu można kombionwać z żabkami, pijawkami itp.

Poszukaj w galerii much Leszka Soboty i na nich się wzoruj. Tubowce na razie sobie odpuść.
Trzymam kciuki za Twój sukces i służę radą, czekam na nowe wzory. Zawsze możesz pytać, nie krępuj się.

Pozdrawiam i jeszcze raz brawo za decyzję o łowieniu troci na muchę. Aha, jak się spotkamy to dostaniesz ode mnie muszkę, na którą w tym roku złowiłem wszystkie trotki. Poznasz się z "Marcelinką". Hej!
_________________
Dolina Łeby-Klub Muchowy "Dolina Łeby"

1% podatku dla Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby

A rod you`d give your non-casting arm for
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
greenlife 

Wiek: 34
Piwa: 1/2
Skąd: Lębork
Wysłany: 2007-11-24, 13:50   

Wszystkie haki to gamakatsu- kilka zostalo mi z przywieszek dorszowych.
Starram sie zrobic mozliwie jak nawiecej wzorów, ołowiu nie daje do zadnych streamerow, oczy tez nie sa ciezkie- 2 zlote glowki polaczone zylka.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
soltys 
KM Dolina Łeby


Wiek: 37
Skąd: znad Łupawy
Wysłany: 2007-11-24, 21:00   

Marcin, nawet nie wiesz ile juz Marcelinek na nowy sezon popełnionych :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

co do much,
1. proporcje są ok
2. rzeczywiscie wydaje sie ze muszki troche "tlustawe", jak przesadzisz z iloscia materiału i zrobisz mega grube zonkery za cholere Ci to nie utonie a o poprawnej pracy nie wspomne
3. oczy dawaj na dole
4. widze ze pokreciles z liska troche, postraj sie go wyszesywac, tzn wybierz paluchami te twarde i sztywne włosy a pozostaw miekkie i delikatne
5. do much dodaj cos blyszczcego, crystal flash, mylary itp
6. do konca lutego jasne tonacje, marzec pijawki i zabki
7. zadna z tych wskazowek nie bedzie Ci przydatna jesli nie uwierzysz w to ze wlasnie na ta muszke moze wziasc troc, jesli mucha od razu Ci sie nie podoba i nie masz do niej przekonanai to ja spruj, albo zostaw "na wymiane"...

zycze powodzenia, czekam na wzory

Soltys
_________________
Dolina Łeby
www.muszkarstwo.pl
www.flytiers.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
mkfly 
Administrator
KM Dolina Łeby


Wiek: 40
Piwa: 6/2
Skąd: Lębork
Wysłany: 2007-11-25, 12:39   

Green, haki dorszowe nie nadają się do łowienia troci :!: Te co teraz pokazałeś są OK i na nich kręć.
Zobacz o ile atrakcyjniejsze byłyby Twoje muszki dla troci, gdybyś przewiązał je np. srebrną lametką np. taką z kokardki od prezentów/kwiatów. Jeśli robisz sierściuchy to staraj się skrzydełko robić równo z ogonkiem. Skoncentruj się na zonkerach, to dobre muchy na troć. Działaj, każda następna mucha będzie lepsza!
Pozdrawiam!
_________________
Dolina Łeby-Klub Muchowy "Dolina Łeby"

1% podatku dla Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Łeby

A rod you`d give your non-casting arm for
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group